DC Comics Filmlerinin, ‘Joker’ dahil olmak üzere, En Kötüden En İyiye sıralanışı

35. “Jonah Hex” (2010) Josh Brolin ve Michael Fassbender’ın çabalarına rağmen , bu modern çağın en kötü çizgi roman filmlerinden biridir.

34. “Süpermen IV: Barış Arayışı” (1987) Christopher Reeve, şimdiye kadarki en iyi Süpermen’dir. Ancak “Süpermen IV” her anlamda bombadır. Nükleer bombalar. Film, Süpermen’i dünyanın nükleer tehdidini ortadan kaldırmaya çalışırken buluyor, ancak en iyi niyetleri Nükleer Adam adlı saçma sapan kötü bir kötülükten doğuyor.

33. “Supergirl” (1984) 1984’te kadın-süper kahraman filmimiz vardı evet ama en azından denediler. Söyleyebileceğim en iyi şey, hayatta bu filmden daha kötü şeyler olduğu.

32. “İntihar Kadro” (2016) Filmden daha az bir film, bir şekilde zamanınızın iki saatinden fazla bir süre kullanılmasına neden olan ilgisiz dizilerin ve montajların ateşli bir rüyası. Tamamen anlaşılmaz bir deneyim.

31. “Çelik” (1997) “Çelik” oldukça kötü. Ama eğlence biraz kötü.

30. “Justice League” Warner Bros, “Batman v Superman” ve “Suicide Squad” den tamamen farklı bir şekilde korkunç olmayı başararak “DCEU” filmlerinin nasıl kötü yapılacağına dair yenilikler yapmaya devam etti.

29. “Çelik Adam” (2013) Daha kötü olabilirdi, sanırım. Ama yine de ahlaki olarak iğrenç ve mantıklı olmayan bir komplo var.

28. “Shazam” (2019) Çok eğlenceli! İzlemesi çok şaşırtıcı ve insanlığın güzel kısımlarının gerçekten güzel bir kutlaması. “Shazam” izlemek için iyi hissettiren bir film.

27. “Catwoman” (2004) İyice korkunç, ama yine de eğlenceli. Görünüşe göre tarihin çöp kutusuna süpürüldü.

26. “Batman ve Robin” (1997)  Uma Thurman ve Arnold Schwarzeneggar tepeye kadar gidiyorlar, onlara yardım edemem ama onlara hayranım.

25. “Süpermen III” (1983) Kötü hava oluşturan bir hava uydusu hakkında garip bir şeyler vardı, bu durum hava uydularının yaptığı bir şey değil. Clark Kent’in dövüşme sahneleri çok güzeldi.

24. “Green Lantern” (2011) Büyük gişe rekorları kıranların estetikten uzaklaştığı bir dönemde karikatürümsü görsel efektlere aşırı bağımlılık, bunun kimsenin beğenmediği bir film olduğu anlamına geliyordu. Bu özellikle korkunçtu değil. Sadece aptal bir karikatür gibi görünüyordu ve izlemesi zor.

23. “Kara Şövalye Yükseliyor” (2012) Muhtemelen acımasız ve cesur bir Shumacher Batmovie olması amaçlanmamıştı, ama gerçekte olan bu. Bu, Nolan’ın tam Hollywood’a gittiği, komplo noktalarını, mantıklı olduklarından ziyade irade gücüyle yerine oturttuğunu gösteriyor. 

22. “Batman v Superman: Adaletin Şafağı” (2016) Süpermen’den nefret eden ve Batman’i tamamen manyak yapan bir karmaşa. Bunların hiçbiri iyi değil. 

21. “Bekçi” (2009) Çok sevilen “Bekçi” nin özel bir sevgisi yok, bu yüzden başka pek çok ineğin yaptığı gibi çizgi çiziyor, bu yüzden bu uyarlamaya olan ilgim kişisel değil. 

20. “Batman” (1989) Sevgiyle hatırlanmıştı, çünkü birkaç on yıldaki ilk Batmovie idi. Yine de aslında çok iyi değil. 

19. “Vendetta için V” (2006) 

18. “Kaybedenler” (2010) Chris Evans , Idris Elba , Jeffrey Dean Morgan ve Zoe Saldana . Bu film nasıl şaşırtıcı değildi?

17. “Batman v Superman Ultimate Edition” (2016) 

16. “Red 2” (2013)  Bunların çizgi roman filmleri olduğunu biliyor muydunuz? Her neyse, kullanışlı bir aksiyon filminde harika bir oyuncu ve herkes iyi vakit geçiriyor. Hatırlaması zor ama eğlenceli.

15. “Kırmızı” (2010) Devam filminden daha iyi, ama temelde aynılar.

14. “Batman Forever” (1995) Joel Shumacher’ın yönettiği iki filmle yapmaya çalıştığı şeye tam olarak vuruyor. İki Yüzlü Tommy Lee Jones , içinde bulunduğu neredeyse her filmde sürekli ekşi yüzüne bakıldığında, bugün bile inanılması zor olan bu filmde bir şeyler yapıyor.

13. “Süpermen Dönüyor” (2006) Bryan Singer’in bugün bir Christopher Reeve “Süpermen” filmi yapması için oldukça iyi bir girişim olmasına rağmen, Brandon Routh , Çelik Adam olmak için aldığı karizmayı kaldıramadı. İlk filmi buydu, bu şaşırtıcı değil. Ama bu utanç verici çünkü Routh o yıllarda çok daha iyi bir hale geldi.

12. “Batman: Fantasm Maskesi” (1993) Tiyatroda “Batman” çizgi filmi yayınladıklarını hatırlıyor musunuz? Tüm canlı aksiyonlar arasında kaybolur, ancak “Fantezinin Maskesi” çoğundan daha iyidir.

11. “Aquaman” (2018) James Wan’ın “Aquaman”ı hepsi bu ve bu harika bir deneyim.

10. “LEGO Batman Filmi” (2017) Komik, tatlı ve kendine zarar vermeyen – “Batman v Süpermen” olan felaketin ardından tam ihtiyacımız olan şey.

9. “Superman II” (1980) Superman, Lois Lane (Margot Kidder) ile normal bir yaşam için güçlerini bıraktıklarını izlerken, her yerde çocukları ağlattı. Bu filmin farklı düzenlemeleri var ve açıkçası onları düz tutamıyoruz. Fakat bir lokantada güçsüz bir Clark’ın dövüşünü görmek, Süpermen’i eskisi kadar sempatik yaptı.

8. “Wonder Woman” (2017) Ve standart DC Genişletilmiş Evren sorunu “Sonunda saçma bir CGI savaşı yapmalıyız.” ama iyiydi.

7. “Batman Dönüyor” (1992) Franchise’in en iyilerinden biri çünkü bu sadece politik bir gerilim filmi. Penguen lağımdan çıkar ve Gotham belediye başkanlığına gider! Harika bir şey, özellikle de Trump’ın dünyamızdaki yükselişini izlemeye devam ettikçe.

6. “Joker” (2019)  Bu, Joker’in bir insan olarak iyi bir karakterizasyonu değildir ve bunun dışında, sadece ruhsuz, anlamsız bir deneyim gibi gözükebilir.  Fakat bu ruhsuzluk ve anlamsızlık bile insana dokunan cinsten bir şekilde yansıtılmış.

5. “Constantine” (2005) Ciddi ve komik olan mutlu bir denge, bu tuhaf dini fantazinin ve Keanu Reeves’in öncülüğünde doğru tonu bulmayı başarıyor.

4. “Batman Begins” (2005) Tüm canlı aksiyon franchise’ında en eksiksiz film. Sadece normal bir film gibi … Batman hariç. Gerçek karakterleri ve her şeyi var Christian Bale’in Bruce Wayne’in bile duyguları var. Bu garip.

3. “Süpermen: Film” (1978) Bu, Süpermen filmlerinin altın standardıdır ve yıllarca hiçbiri için en iyi süper kahraman film barı değildi. John Williams’ın puanı yükseldi ve Süpermen ile Lois Lane arasındaki inandırıcı ve çekici romantizm de artıyor. Film, ikna edici bir şekilde harmanlanmış ( aslında, kendisini çok destansı ve komik çizgilerle dolu bir destan kökenli hikaye olan Gene Hackman’ın harika Lex Luthor’u şeklinde) harmanlamıştır . Supes ve Lois’in birlikte uçtuğu sahne, şimdiye kadar filmde yakalanan yeni aşk için en güzel metaforlardan biri.

2. “Batman: Film” (1966) Diğer filmlerin hiçbirinin yapmadığı bir zamansızlık var ve Adam West’in battığı kırpışan Batman ve cackling yapamayan kötü adamlar koalisyonu sayesinde baştan sona bir zevk ve manyakça. Geçenlerde tekrar izlerken, süper-ciddi Christopher Nolan Batfilms’in inanılmaz bir parodisi işlevi görüyordu.  

1. “Kara Şövalye” (2008) Çok daha kısa olmalı, ancak Heath Ledger Joker, tüm filmlerin en iyi kötü adamıdır. 

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir