‘Game Of Thrones’ sona erdikten sonra geriye kalanlara ne oldu?

Game Of Thrones’in sonu , pek çok açık uçlu soruyla izleyicileri terk etti. Yani: Final bölümünden sonra tüm favori karakterlere ne olacak ?

Final bölümü sonrası herkesin nereye gittiğini ve onlara ne olduğunu araştırdık . Bazılarının mutlu sonları vardı. Bazıları son bölümden sonra pek bir şey yapmadı.

Arya Stark

Arya , açık okyanustan başka bir şey bulmaya çalışırken gerçekten aklı başında olduğunu düşünen bir denizci ekibi ile Westeros’un batısına gitti . Bir ay yelken açtıktan sonra mürettebat yeni bir kıtaya indi ve o kıta’nın ismi Westermost olarak adlandırıldı.

Mürettebatın birkaç yıl boyunca boş araziyi keşfettikten sonra mürettebat tekrardan Westeros’a döndü. Arya, Nymeria’yı Riverlands’ta bulmak için yola koyuldu ve ikisi tekrardan birbirlerine bağlandı. Arya bir kurt kraliçesi oldu ve kıtada olan haydutları temizlemeye başladı. Bundan sonra ona ne olduğunu kimse bilmiyor.

Sansa Stark

Sansa kuzeyi yönetti ve kardeşi kral olduğu için Westeros’un geri kalanıyla sağlıklı bir ilişki sürdürdü. Sansa, kendi halkı ve güney halkı arasındaki ticaret, Winterfell ve çevresindeki toprakların, geçmişte olduklarının ötesinde güçlerini yeniden inşa etmelerine izin vererek, hızla yükselmeye başladı.

Sansa akla gelebilecek en iyi adamla evlendi ve ona çok saygı duyuyor. Bu evlilik Westeros’taki tüm ilişkiler için yeni bir standart oluşturuyordu. Birkaç çocukları vardı ve hepsi, sayısız nesiller içinde acımasız, dürüst ve onurlu hükümdarlar hattını sürdüren ve koruyan Stark soyadını aldı.

Jon Snow

Ak Gezenler tehdidi ortadan kalktıktan sonra Jon, Gece Nöbetçilerinin duvarı titizlikle eritmesini emretti ve sadece küçük bir kısmının Siyah Kale’de kalmasını sağladı ve turistik yer oluşturma hedefine dönüştürülmesini sağladı. Westeros ve Essos’un dört bir yanından gelen insanlar Duvar’ı görmeye gitti ve insanların hatıra eşyası satın alabilecekleri bir hediyelik eşya dükkanı ile tamamlanan otantik bir çevre oluşturuldu. Jon Snow, 40 yaşında emekli oldu ve günlerinin geri kalanında Hardhome’daki güzel bir mülkte yaşadı.

Bran Stark

Westeros tarihinin tamamını içine çekebilen Bran, kıtayı inanılmaz bir başarı ile yönetti. Ekonomi olağanüstü yükseldi, sorunlar hızlı ve verimli bir şekilde çözüldü ve aile içi kavgalar ile şiddet neredeyse şehirden silindi.

Ondan önceki Üç Gözlü Kuzgun gibi, Bran da yavaşça kendi gövdesini bir ağacın kökleriyle birleştirdi ve binlerce yıl yeraltında yaşadı. Bir süre, insanlar hala kralları olarak davrandılar, ancak birkaç kuşak insan gelip gittikten sonra, herkes onu biraz unuttu ve Westeros’a her zaman olduğu gibi savaşın yıktığı terör vahşeti tekrardan geri döndü.

Tyrion Lannister

Tyrion, gerçekten bir tempo değişikliğine ihtiyacı olduğunu anlayana kadar 10 yıl Kralın Eli olarak kaldı.

Ünlü bir azgın adam olarak Tyrion, olabildiğince çok seks işçisini bulmak için yola çıktı, Westeros ve Essos’taki genelevlere sıçradı, litrelerce şarap içmeye başladı. 55 yaşında, STD hastalıklarından (cinsel hastalıklar) dolayı bir şekilde öldü.

Drogon

Drogon, Daenerys’in cesedini, her türlü korkunç şeytani şeyin gizlendiği Valyria atalarına ait topraklarına geri götürdü. Drogon, ölmek istemedi ve birçok başka ejderha bulunduğu Gölge Topraklarına gitmeden önce Essos’un etrafında uçtu. Ardından Gölge Topraklarına uçarak oradaki başka ejderhalar ile tanıştı ve hepsiyle arkadaş oldu.

Samwell Tarly

Samwell, bir düzine çocuğu olduğu Gilly ile günlerini yaşadı. Burada ve orada, daha yüksek sesle konsey tarafından büyük ölçüde göz ardı edilen öğütlerini sunarken, bir yandan da silahşörlük yapmaya çalıştı fakat beceremedi.

Brienne Tarth

Kingsguard’ın lideri olarak Brienne, Bran’a sadık kaldı ve işleri kontrol etmek için kuzeye gönderilene kadar başını hizmetinde tuttu. Hala onu özleyen ve sevgisini kazanmaya çalışan Tormund Giantsbane, Brienne ile karşılaştı ve sonunda onun sevgisini kazanmayı başardı.

Bran’nın makul bir lider olmasıyla, Brienne’nin Tormund’u sonsuza dek mutlu yaşayacakları yer olan güneye geri getirmesine izin verdi.

Gendry Baratheon

Westeros’un yeni bir efendisi olarak Gendry, Fırtına Sonu’nda oturdu ve toprağı adaletle yönetti. Gendry, Arya’yı asla unutamadı ve hiçbir insan, Gendry’nin aşk hayatının geri kalanında Arya kadar onu mutlu hissettiremedi.

Gendry bir daha asla kimseyi sevmedi ve bir Baratheon olarak hayata gözlerini yumdu.

Yara Greyjoy

Yara Greyjoy, Demir Adalara geri döndü ve onun da, Sansa’nın yaptığı gibi, Bran Stark yönetiminden bağımsızlık talep etmesi gerektiğini fark etti. Gemilerini hızla geri döndürdü ve elinde şapkasını alarak Bran’dan bağımsızlık istedi. Bran, Demir Adalara özgürlük kazandırdı ve Yara’nın halkı onu sevdi.

Göreceli barışın ardından, Yara’nın uzun zamandır kaybolan amcası Victarion Greyjoy, Demir Adalara geri döndü.

Yara, yanındaki karısıyla huzur içinde vefat etti.

Gri Solucan

Gray Worm, Missandei’nin memleketi olan Naath’a yelken açtı. King Landing kuşatmasında Lekesizler ordusu bilerek savaş suçu işlediler ve Naath halkı bunu duymuştu. Lekesizler yeniden toplandı ve Essos’a gittiler ve doğunun kentleri arasındaki çeşitli yerlerde tekrar savaşmaya gittiler.

Podrick Payne

Podrick, Kingsguard’da cinsel yeteneklerine olan talep çok yüksek hale gelinceye ve Westeros halkı hizmetinden serbest bırakılmadığı sürece isyan etmekle tehdit etti.

Davos Seaworth

Davos, ölene kadar King’s Landing’de Gemi Ustası olarak görev yaptı. Gerçekten heyecan verici bir şey yapmadı.

Bronn

İş, vergi veya hükümet altyapısı ile ilgisi olmayan hiçbir şeyden haberi olmayan Bronn, King’s Landing’de derhal Master of Coin olarak değiştirildi. Bronn, sattığı sözlere geri döndü, ancak yaşlılıkta özensizleşti ve sonunda bir kurt sürüsü tarafından saldırıya uğradığında ölümüyle yüz yüze geldi.

Al Turta

Hot Pie’nin pişirme becerileri Westeros ve Essos’ta ün kazanmıştır. Popülerliği o kadar büyüdü ki, yatırımcılar bayilik konusunda ona yaklaştı. Kısa süre sonra, Hot Pie’nin House of Pies restoranları her yere yayıldı ve ürünün kalitesi genişledikçe ve bir miktar azalırken, yine de o kusursuz karakteri korudu. Hot Pie, şişman, zengin ve mutlu öldü.