Joaquin Phoenix En İyi Aktör seçilerek Oscar’a ateşli bir konuşma ile cevap veriyor

Joker’in yıldızı Joaquin Phoenix , 92. Akademi Ödülleri’nde Batman’in düşmanı olarak gösterdiği performansla en iyi aktör Oscar’ını kazandı. Phoenix, Evlilik Hikayesi, Adam Şoförü ve Bir Zamanlar Hollywood’un Leonardo DiCaprio’suna rağmen yarışmada ezici favoriydi.

Todd Phillips’in yönettiği Joker , daha önce Jack Nicholson ve Heath Ledger tarafından da olarak oynanmış bir başlangıç ​​hikayesidir. Phoenix’in versiyonu, uygunsuz anlarda kontrol edilemeyen kahkahalara neden olan bir rahatsızlığı olan ve Robert De Niro’nun oynadığı bir görüşme sunucusu ile takıntılı olan, hevesli bir stand-up çizgi romanıdır.

Phoenix, Baftas’ta en iyi aktör, Eleştirmenlerin Seçimi ve Screen Actors Guild ödüllerini ve Altın Küre’deki bir dramada en iyi erkek oyuncu ödülünü kazandı. Daha önce 2006’da Oscar for Walk the Line’da ve 2013’te Master’da en iyi iki oyuncu adayı almıştı , ancak bu onun ilk galibiyeti.

Uzun kabul konuşmasında , insanların birbirleriyle kavga durdurmak ve doğal kaynakları yağmayı durdurmak için, Phoenix endüstriyel süt hayvancılığına katılan zulüm üzerinde durarak, ateşli bir savunma yaptı.

Duygusal adresini, rahmetli kardeşi River tarafından 17 yaşında yazılmış bir lirik alıntı yaparak kapattı: “Sevgiyle ve barışla kurtarmaya koşun.”