Robert De Niro, SAG Yaşam Boyu Başarı Ödülünü Kazandı

Robert De Niro , SAG Yaşam Boyu ödülü ile onurlandırıldı.

Halen Netflix’in “The Irishman” ve Warner Bros filmlerinde rol alan efsanevi oyuncu Robert De Niro,  “Joker” filminin 19 Ocak’taki 26. SAG Ödülleri’nde Los Angeles’ta düzenlenen Oditoryumda ödülünü alacak .

Ödül, her yıl “oyunculuk mesleğinin en iyi ideallerini” besleyen bir oyuncuya verilir.

SAG-AFTRA Başkanı Gabrielle Carteris, “ Robert De Niro , olağanüstü yetenekli bir aktör” dedi. “Yarattığı karakterler hayallerimizi büyüledi. Genç Vito Corleone’nin yanan cehenneminden öfkeli boğa Jake Lamotta ve herkesin büyükbabası Ben Whittaker’a kadar yüreklerimizle temas etmeye ve zihinlerimizi anlayış ve duygu dünyasının yeni ve heyecan verici dünyalarına açmaya devam ediyor. SAG-AFTRA’nın en büyük onurunun neslimizin en tekil yeteneklerinden biri olan Robert De Niro’ya sunulacağını ilan etmek benim için büyük bir ayrıcalık ”dedi.

De Niro “Godfather Part II” ve “Raging Bull” için Akademi Ödülleri kazandı. “Taxi Driver”, “The Deer Hunter”, “Awakenings”, “Cape Fear” ve “Silver Linings Playbook” için aday gösterildi.

De Niro, “American Hustle” nin oyuncu kadrosu olarak SAG Ödülü kazandı ve “Silver Linings Playbook” ve “Marvin’s Room” için SAG Ödülü adaylığı aldı.

1989’da televizyon ve eğlence sektöründe yer alan Tribeca Film Center’ı kurdu. 11 Eylül saldırılarının ardından De Niro ve Rosenthal, Tribeca Film Festivali’ni komşularına yeni bir hayat solumak ve ekonomik kalkınmayı teşvik etmek için kurdu.

De Niro, “50 yıldan fazla bir süredir bu birliğin üyesiyim. Bu ödülü SAG-AFTRA’dan almak benim için onurdur. ” diye ekledi.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir