Sürükleyici Sinema Teknolojisi ABD'de 'Jumanji: Next Level' ile Başlıyor

Fransız multipleks şirketi CGR Cinemas , Sürükleyici Sinema Deneyimi teknolojisi ile ABD’de gösterilecek ilk Hollywood filmi olarak Sony’nin “ Jumanji: The Next Level ” i seçti .

Duyuru, bu yılın başlarında ICE Theatres formatındaki ilk film için Los Angeles şehir merkezindeki Regal LA Live’daki AEG, Sony ve CGR’den yöneticiler tarafından yapıldı.

Üç yıl önce CGR tarafından başlatılan sürükleyici format, oditoryumun her iki tarafını çevreleyen ve tamamlayıcı renklerle çevresel görüşü dolduran beş LED paneliyle çalışır. Paneller CGR tarafından Fransa’daki La Rochelle’deki şirket içi post prodüksiyon evinde yapılmaktadır. CGR, ICE konferanslarının toplam 680 ekranın 32’sini oluşturduğunu, ancak 2018’de CGR’nin gişe gelirinin% 75’ini sağladığını söyledi.

“ Jumanji: The Next Level ”, Dwayne Johnson ve Kevin Hart rollerini tekrar oynayarak 12 Aralık’ta açılıyor.

Sony Pictures Entertainment’ın Motion Picture Group’tan Scott Sherr, “ICE Theatres biçiminde film izlemek, film hayranlarını evden ve tiyatroya çıkarmak için benzersiz ve heyecan verici bir sinema deneyimi sunuyor. “Tüketicilere sadece tiyatrolarda bu zorlayıcı şekilde ‘Jumanji: Next Level’ı görme seçeneği sunma konusunda heyecanlıyız.”