Yeniden Tasarlanan Sonic the Hedgedog’a Ait Yeni Fragman Yayınlandı

İlk fragmanda tasarlanmış olan Sonic karakterine fan tepkileri yükselince Paramount Pictures, Sonic the Hedgehog filmi için tamamen yeni bir resmi fragman olarak yeniden tasarlanan Sonic’i yayımladı. Sega’nın dünyadaki gişe rekorları kıran video oyunu serisine dayanan Sonic the Hedgehog, dünyada ki en hızlı kirpi hikâyesini anlatıyor. Bu canlı aksiyon macera komedisinde Sonic ve yeni en iyi arkadaşı Tom (James Marsden), gezegeni kötü dehalar Dr. Robotnik (Jim Carrey) ve dünyaya hâkim olma planlarından korumak için bir araya geldi.

Sonic the Hedgehog

Orijinal Sonic the Hedgehog tasarımı, hayranları tarafından büyük eleştiri yağmuruna tutuldu ve kötü yorumlamalara sebep oldu. İnsan’a benzeyen dişleri, uzun bacakları ve garip gözleri olan ilk Sonic tasarımı, eleştirilerden sonra ayakkabılarına kadar değiştirildi. Sonic aslen 8 Kasım’da vizyon’a girecekti, ancak yeniden tasarımı nedeniyle 14 Şubat 2020’de yeni bir çıkış tarihi verildi. Video oyunu serisinin hayranları çıkış tarihinin ertelendiğini görmekle hayal kırıklığına uğramış olsa da, birçoğu değişimin yaratılmasına yardım edebildikleri için heyecanlandılar.

Sonic ilk 1991’de SEGA Genesis’de görülmüştür. O zamandan beri, karakter 2016 yılında Rochester, New York’taki The Strong National Oyun Müzesi’nde “Dünya Video Oyun Onur Listesi” ne dâhil edildi. 2017’de Sonic Mania ™ ve Sonic Forces ™ (PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One, PC) ‘de iki yeni oyun yayımlanmıştı. Paketlenmiş ve dijital indirmeler dâhil olmak üzere, oyunun toplam satışı 360 milyonun üzerindedir.